Odwodnienie liniowe z tworzywa ze spadkiem

Podkategorie:
Materiał
Materiał
Materiał rusztu
Materiał rusztu
więcej...
Materiał korytka
Materiał korytka
Wysokość
Wysokość
więcej...
Szerokość
Szerokość
więcej...
Przekrój
Przekrój
więcej...
Klasa obciążenia
Klasa obciążenia
więcej...
Średnica
Średnica
więcej...
Długość
Długość
więcej...

Odwodnienie liniowe ze spadkiem wykonane z tworzywa sztucznego lub z innego materiału gwarantuje efektywne odprowadzanie nadmiaru wody deszczowej. Znajduje zastosowanie na podwórkach domów jednorodzinnych, na parkingach, a także na myjniach samochodowych i stacjach diagnostycznych. Zapobiega tworzeniu się kałuż i zalewaniu pomieszczeń podpiwniczonych. Plastikowe odpływy liniowe ze spadkiem znajdujące się w ofercie Vodaland, zwłaszcza w zestawieniu z odwodnieniem punktowym, są bardzo skutecznym rozwiązaniem. Mają niską cenę. Ponadto da się je łatwo zamontować, bo wymagają wykonania niewielkiej ilości robót ziemnych. Oprócz tego wykazują doskonałą wydajność podczas eksploatacji.

Brak produktów spełniających podane kryteria.

Wydajne odwodnienie z tworzywa ze spadkiem

Odwodnienie liniowe składa się z wielu elementów. W skład systemu wchodzą m.in. kanały, ruszty i studzienka zbiorcza. Skuteczność działania takiej konstrukcji warunkuje odpowiedni spadek, który powinien wynosić ok. 2-3 mm na metr. Odpowiednie ukształtowanie terenu z jednej strony — zapewnia wydajne odprowadzanie wody, a z drugiej — gwarantuje zdolność do samooczyszczania całej instalacji.

Systemy plastikowego liniowego odwodnienia ze spadkiem sprawdzają się w przypadku dużych obszarów o płaskiej powierzchni. Brak naturalnego nachylenia wymusza konieczność zastosowania korytek ze specjalnie ukształtowanym dnem. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne przekazywanie wody do studzienki zbiorczej położonej w najniższym punkcie systemu odwodnienia. Następnie ścieki są odprowadzane do kanalizacji lub innego odbiornika.

Plastikowe odpływy liniowe ze spadkiem oferowane przez Vodaland

Odwodnienia ze spadkiem z tworzywa sztucznego proponowane przez Vodaland wyróżniają się wysoką trwałością. Nasze produkty powstają z wytrzymałego polipropylenu cechującego się doskonałą odpornością chemiczną. Materiał ten nie pochłania wody i wykazuje dużą twardość. Te cechy sprawiają, że nasze systemy odprowadzania wody skutecznie spełniają swoją funkcję przez wiele lat. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występują powierzchnie utwardzone uniemożliwiające naturalną retencję wody.

Podczas projektowania odwodnienia należy zadbać o dostosowanie klasy korytek do rodzaju obciążeń. Jakiekolwiek uchybienia w tym zakresie mogą skutkować uszkodzeniami poszczególnych elementów systemu i prowadzić do niebezpiecznych sytuacji zagrażających zdrowiu lub życiu użytkowników. Kanały oferowane przez Vodaland spełniają klasę obciążenia C250. Oznacza to, że nasze plastikowe odpływy liniowe ze spadkiem mogą być wykorzystywane na przykrawężnikowych obszarach ulic, na poboczach, a także w pobliżu chodników. Doskonale sprawdzą się w miejscach, w których odbywa się ruch lekkich samochodów ciężarowych czy dostawczych.

Plastikowe odwodnienie liniowe ze spadkiem to sposób na poradzenie sobie z nadmiarem wilgoci wokół budynku czy w pobliżu drogi. Jako doświadczony producent i wykonawca systemów odprowadzających wodę zapewniamy merytoryczne wsparcie przy wyborze najlepszych rozwiązań. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

W tym tygodniu w promocji: Kanał plastikowy Easy1 z rusztem plastikowym, kl. A15 H90
Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Wróć do sklepu